Kinesiology taping

Kinesiotaping, nazywane również dynamicznym plastrowaniem jest skutecznym narzędziem w walce z bólem, leczeniem obrzęków,  wspomaganiem stawów po urazach.

Kinesiotaping jest nieinwazyjną formą terapii, która działa nawet do 5 dni po aplikacji. Odpowiedni sposób naklejania plastrów zapewnia zwiększenie przestrzeni pomiędzy skórą właściwą, a powięzią. Dzięki temu usprawnione zostaje mikrokrążenie krwi i limfy przyspieszając wchłanianie siniaków, krwiaków oraz obrzęków. Dynamiczne plastrowanie znajduje również zastosowanie w urazach skrętnych, np. stawu skokowego, stabilizując miejsce urazowe.

Kinesiotaping

Metoda terapeutyczna znajdująca zastosowanie w neurologii, ortopedii i traumatologii, onkologii, ginekologii i położnictwie oraz w pediatrii.

Najczęściej wykorzystywany jest w terapii sportowców, ale od wielu lat również w fizjoterapii różnych schorzeń

UMÓW WIZYTĘ

Kinesiotaping jako metoda terapeutyczna

Kinesiotaping ze względu na szerokie zastosowanie
w różnych dziedzinach fizjoterapii może być dobrą metodą wspomagającą leczenie zarówno farmakologiczne, jak i usprawniające w wielu schorzeniach, a ze względu na swoje specyficzne
właściwości może być stosowany u dzieci, dorosłych, a także u kobiet w ciąży.

Metoda fizjoterapii 
od ponad 30 lat

Do terapii używa się specjalnych w 100% bawełnianych
dynamicznych plastrów pokrytych hipoalergicznym akrylowym klejem aktywowanym ciepłem, układającym się w warstwy o kształcie sinusoidalnym.

Zarezerwuj wizytę