Fala uderzeniowa

ESWT – Terapia Pozaustrojową Falą Uderzeniową

Terapia ta stanowi nowoczesną i wysoce efektywną metodę zabiegową – wysoka energia mechanicznej fali infradźwiękowej jest dostarczana do bolesnych części ciała. Dzięki niej można niezwykle skutecznie leczyć patologiczne zmiany ścięgien, więzadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości.
Fala uderzeniowa przyspiesza procesy lecznicze poprzez stymulację ciała do samouzdrowienia. Zwiększa metabolizm i przyspiesza krążenie krwi, ma to bezpośredni wpływ na proces regeneracji.

WSKAZANIA – zwapnienia zlokalizowane w obrębie tkanek miękkich
– zapalenie ścięgien stożka rotatorów
– zapalenie ścięgna rzepki 
– zapalenie ścięgna Achillesa i innych ścięgien
– zapalenie kaletki podbarkowej
– łokieć tenisisty i golfisty
– zapalenie powięzi stopy
– przewlekłe stany pourazowe
– objawowa ostroga piętowa
– aktywne mięśniowo-powięziowe punkty spustowe

fala uderzeniowa
fala uderzeniowa
fala uderzeniowa

PiezoWave2

Przede wszystkim fala uderzeniowa jest falą mechaniczną (akustyczną) o niewielkiej częstotliwość do 20 Hz, w której następuje gwałtowna zmiana ciśnienia rozchodząca się w przestrzeni.

„Sercem” urządzenia jest piezoelektryczne źródło generowania fali uderzeniowej, charakteryzujące się wielką wydajnością. Elementy piezoelektryczne są ułożone w formie mozaiki wypełniającej sferyczną czaszę i pobudzane jednocześnie impulsem elektrycznym z generatora. Umożliwia to precyzyjne zogniskowanie fali uderzeniowej w tkance.

Zarezerwuj wizytę
Jak działa fala uderzeniowa?

Przekazanie energii 
w głąb tkanek odbywa się za pośrednictwem żelowych kołpaków

Każdy z nich ma określoną głębokość penetracji, dzięki czemu energia może być dostarczana w precyzyjny sposób. Przede wszystkim pozwala to na bardzo dokładne przeprowadzenie zabiegu i zapewnia ochronę tkanek, znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu ogniska.

Kolejną zaletą kołpaków jest zredukowanie oddziaływania na powierzchnię skóry oraz tkankę kostną nieosłoniętą przez tkanki miękkie, przez co w znaczący sposób zmniejsza się odczucie bólu w trakcie wykonania zabiegu.

Sprawdź cennik

fala uderzeniowa