al. Jana Kasprowicza 95, Wrocław
+48 511 363 013

Masaż sportowy

MASAŻ SPORTOWY WROCŁAW

Masaż sportowy jest dedykowany osobom aktywnym fizycznie. Polecany jest na każdym etapie przygody ze sportem. Jest jedną z najbardziej popularnych form masażu stosowanych wśród sportowców zawodowych i amatorów. Stosowany jest w celu przygotowania ciała do wzmożonego wysiłku fizycznego. Dzięki niemu zapobiega się urazom. Sprawdza się w rehabilitacji po doznanej kontuzji oraz podczas likwidowania skutków przetrenowania. Masaż sportowy powinien stanowić nieodłączny element efektywnego treningu i dążenia do wyznaczonego celu w planie treningowym. Zapraszamy wszystkich miłośników sportu do gabinetu masażu w Cryos na masaż sportowy.

Zobacz jakie są najważniejsze zalety tego rodzaju masażu!
Masaż Relaksacyjny Wrocław

JAKIE SĄ ZALETY MASAŻU SPORTOWEGO?

Praca z układem ruchu pacjenta dobierana jest indywidualnie, w taki sposób, by przynieść jak najwięcej korzyści. Masaż sportowy pełni przede wszystkim trzy najważniejsze funkcje. Stosowany jest jako rozgrzewka przed wykonanym treningiem. Regeneruje po wysiłku fizycznym i działa jako pomoc w leczeniu urazów powstałych podczas treningów.

Masaż relaksacyjny we Wrocławiu

EFEKTY MASAŻU SPORTOWEGO

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, jakie niesie za sobą masaż sportowy, do najważniejszych możemy zaliczyć:

 • Przyspieszenie procesu regeneracji
 • Przyspieszenie krążenia krwi i limfy
 • Zniwelowanie „zakwasów” i nadmiernego napięcia mięśni
 • Zapobieganie występowania kontuzji
 • Usunięcie zmęczenia i skutków przetrenowania
 • Dopełnienie rozgrzewki przed treningiem
 • Zwiększenie elastyczności mięśni i zwiększenie zakresu ruchów w stawach
 • Rozgrzanie poszczególnych partii mięśniowej
 • Poprawienie funkcjonowania układu nerwowego

JAK WYGLĄDA MASAŻ SPORTOWY?

Masaż może być przeprowadzony w sposób całościowy (obejmując wszystkie partie ciała). Masaż częściowy skupia się na jednej lub kilku partiach ciała.


Ten rodzaj masażu ma wiele wspólnych cech z masażem klasycznym. Jednak jest on bardziej intensywny, ponieważ do jego wykonania wykorzystywana jest większa siła i energia. Podczas masażu sportowego głównie stosowane są techniki pobudzające. Dodatkowo od masażu klasycznego odróżnia go czas trwania oraz okoliczności, w jakich jest on wykonywany. Wyróżniamy pięć głównych typów masażu sportowego. Właściwy jest dobierany na podstawie celu oraz rodzaju uprawianego sportu:

 • Treningowy – wykonywany jest po treningu. Podczas tego masażu, ulepsza się zdolność do wzmożonego wysiłku.
 • Przedstartowy – wykonywany pomiędzy zawodami sportowymi a ostatnim treningiem. Wzmacnia i rozluźnia mięśnie.
 • Startowy – uzupełnia rozgrzewkę. Przygotowuje ciało do zwiększonego wysiłku fizycznego.
 • Po wysiłku – wykonywany po wysiłku fizycznym lub zawodach sportowych. Zwiększa regenerację i rozluźnia mięśnie.
 • Kondycyjny – pomaga w utrzymaniu kondycji i formy oraz w zwiększeniu elastyczności mięśni
 • Techniki wykonywania tego rodzaju masażu opierają się na tych samych zasadach co w masażu klasycznym. Zaczynając od początku, wyróżniamy:

  1
  Głaskanie

  Jest to sam początek masażu sportowego. Skóra pacjenta i mięśnie reagują dużo bardziej na każdy bodziec z zewnątrz. Głaskanie usuwa obumarły naskórek, wygładza skórę oraz usprawnia funkcjonowanie gruczołów potowych i łojowych.

  2
  Delikatne rozcieranie

  Delikatne ruchy, przypominające rozcieranie mają na celu zredukowanie obrzęków i złogów. Powodują również rozciągnięcie mięśni, ścięgien, więzadeł i torebek stawowych. Jest to jeden z najbardziej relaksujących etapów masażu.

  3
  Ugniatanie

  Kolejnym etapem jest ugniatanie w celu poprawy ukrwienia tkanek i funkcjonowania pracy mięśni. Ugniatanie rozpoczyna się, kiedy skóra przyzwyczaja się do dotyku. Technika ta skupia się głównie na mięśniach i dominuje podczas wykonywania masażu sportowego. Zajmuje nawet do 60% czasu poświęcanego na masaż.

  4
  Oklepywanie

  Oklepywanie w trakcie masażu ma na celu pobudzenie krążenia oraz rozluźnienie mięśni.

  5
  Głaskanie

  Na samym końcu również pojawia się masaż przypominający głaskanie. Dzięki temu efekty tego zabiegu będą dłużej odczuwalne.

  ZAPYTAJ KONIECZNIE O INDYWIDUALNY PAKIET NA MASAŻ SPORTOWY WROCŁAW!

  DLA KOGO MASAŻ SPORTOWY?

  Masaż tego rodzaju może być stosowany u wszystkich osób aktywnych fizycznie. Przede wszystkim kierowany jest do osób trenujących zawodowo oraz rekreacyjnie. Z tego rodzaju masażu mogą korzystać również osoby powracające do ruchu po przerwach spowodowanych urazami.

  KIEDY NIE POWINNO KORZYSTAĆ SIĘ Z MASAŻU SPORTOWEGO?

  Przeciwwskazaniem jest stosowanie tego rodzaju masażu wśród osób, które są nieaktywne fizycznie. Wszystko dlatego, że masaż sportowy jest dopełnieniem i wsparciem dla ruchu w sporcie. Do innych ograniczeń możemy zaliczyć m.in. choroby układu krążenia, nowotwory, żylaki, hemofilia, infekcje i stany zapalne.

  ZAREJESTRUJ SIĘ ON-LINE!

  Na masaż sportowy oraz inne zabiegi w naszym Centrum Medycznym Cryos możesz zarejestrować się za pośrednictwem naszej strony – bez konieczności kontaktu telefonicznego. 

  Kliknij poniżej i w 3 prostych krokach umów wizytę w naszej placówce. Jeśli zostawisz nam swój numer telefonu podczas wypełniania podstawowych informacji, to otrzymasz przypomnienie o wizycie SMS-em! Cały proces rejestracji na zabieg nie zajmie więcej niż 5 minut, ponadto przebiega bardzo intuicyjnie. Zapraszamy serdecznie i dozobaczenia w Gabinetach Cryos! REJESTRACJA
  Zadzwoń
  Nawiguj