al. Jana Kasprowicza 95, Wrocław
+48 511 363 013

MASAŻ RELAKSACYJNY WROCŁAW

Kiedy prowadzisz intensywny tryb życia i każdego dnia towarzyszy Ci stres, odczuwasz bóle mięśni niewiadomego pochodzenia, to najwyższa pora, aby zrobić coś odprężającego! Masaż relaksacyjny we Wrocławiu cieszy się ostatnio olbrzymim zainteresowaniem nie bez powodu. Życie w dużym mieście, to szybkie tempo i codzienne wyzwania. Pozwól sobie na odrobinę odprężenia i przyjdź do Cryos na masaż relaksacyjny wrocław

Zobacz jakie są najważniejsze zalety tego rodzaju masażu!
Masaż Relaksacyjny Wrocław

JAKIE EFEKTY DAJE MASAŻ RELAKSACYJNY?

Masaż relaksacyjny z powodzeniem sprawdza się w stanach przemęczenia fizycznego (po długotrwałym wysiłku fizycznym i sportowym), jak również w stanach przemęczenia umysłowego (po stresującym dniu w pracy). Masaż wykonywany jest w delikatny sposób w spokojnej i kojącej atmosferze, która pomaga pacjentowi na pełne rozluźnienie i wyciszenie emocji. Głównym celem masażu relaksacyjnego jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan odprężenia i relaksu – jak sama nazwa wskazuje. Bez wątpliwości można powiedzieć, że z powodzeniem:

  • obniża napięcie mięśni i układu nerwowego
  • relaksuje umysł i uspokaja myśli
  • gwarantuje uczucie odprężenia i obniża poziom stresu.
Masaż relaksacyjny we Wrocławiu

EFEKTY MASAŻU RELAKSACYJNEGO

Masaż relaksacyjny to nie tylko ukojenie i odprężenie. Posiada on również wiele korzyści dla funkcji organizmu. Do najważniejszych należy:

  • uśmierzanie bólu, który spowodowany jest kontuzjami
  • wspomaga rehabilitację po wypadkach, kontuzjach i urazach
  • przyspiesza metabolizm, redukuje ilość tkanki tłuszczowej
  • wpływa korzystnie na krążenie i zapobiega powstawaniu zakrzepicy żył
  • pobudza układ limfatyczny do działania, dzięki temu ułatwia proces oczyszczania organizmu z toksyn

JAK WYGLĄDA MASAŻ RELAKSACYJNY?

Masaż może być przeprowadzony w sposób całościowy (obejmując wszystkie partie ciała), lub częściowo (skupiając się na jednej lub kilku partiach ciała, np. plecy, kark, nogi).

Istnieje wiele technik, jakimi można wykonywać masaż relaksacyjny. W każdym przypadku jednak chodzi o taki ich dobór, aby zapewnić maksymalne uczucie odprężenia pacjentowi.  Poniżej przedstawiamy przebieg standardowego masażu relaksacyjnego, w którym cały zabieg rozpoczyna się dosyć delikatnie, a następnie przybiera nieco na intensywności, aby pozbyć się napięcia mięśni. Dzięki płynnym i wolnym ruchom masażysta wprowadza pacjenta w stan relaksu.
1
Głaskanie

Jest to sam początek masażu relaksacyjnego, gdzie skóra pacjenta i mięśnie reagują dużo bardziej na każdy bodziec z zewnątrz. Ponieważ masaż ten ma na celu odprężenie, to rozpoczyna się go łagodnymi ruchami, aby stopniowo wprowadzić organizm w stan odprężenia.

2
Ugniatanie

Kolejnym etapem, kiedy skóra przyzwyczai się do dotyku jest ugniatanie w celu poprawy ukrwienia tkanek.

3
Delikatne rozcieranie

Delikatne ruchy, przypominające rozcieranie mają na celu zredukowanie obrzęków oraz złogów. Jest to jeden z najbardziej relaksujących etapów masażu. 

4
Oklepywanie

Oklepywanie w trakcie masażu ma na celu pobudzenie krążenia. Ten etap pojawia się pod koniec masażu relaksacyjnego nie bez przyczyny. Masaż jest bardzo rozluźniający i nie trudno o uczucie senności. Oklepywanie wpłynie pozytywnie na krążenie i pozwoli spokojnie wrócić do domu. 

5
Głaskanie

Na samym końcu również pojawia się masaż przypominający głaskanie. Chodzi o to, aby w sposób delikatny zakończyć masaż relaksacyjny. Dzięki temu efekty tego zabiegu będą dłużej odczuwalne.

ZAPYTAJ KONIECZNIE O INDYWIDUALNY PAKIET NA MASAŻ RELAKSACYJNY WROCŁAW!

DLA KOGO MASAŻ REKLASACYJNY?

Z tego rodzaju masażu może korzystać absolutnie każdy, kto ma na taką formę odprężenia ochotę. Jest on jednak często polecany osobom, które miewają problemy takie jak:

Bezsenność
Życie w stresie
Nadpobudliwość
Napięcie mięśniowe

Z masażu relaksacyjnego możesz korzystać nawet codziennie!

Odpowiednio poprowadzony masaż relaksacyjny przywraca wewnętrzny spokój oraz harmonię. Jest zabiegiem bezpiecznym i nie ma sprecyzowanych przeciwwskazań medycznych do tej formy terapii. Jeśli jednak masz pewne wątpliwości, to możesz je skonsultować z naszymi specjalistami fizjoterapii, tuż przed przystąpieniem do zabiegu.

ZAREJESTRUJ SIĘ ON-LINE!

Na masaż relaksacyjny oraz inne zabiegi w naszym Centrum Medycznym Cryos możesz zarejestrować się za pośrednictwem naszej strony – bez konieczności kontaktu telefonicznego.  Kliknij poniżej i w 3 prostych krokach umów wizytę w naszej placówce. Jeśli zostawisz nam swój numer telefonu podczas wypełniania podstawowych informacji, to otrzymasz przypomnienie o wizycie SMS-em! Cały proces rejestracji na zabieg nie zajmie więcej niż 5 minut, ponadto przebiega bardzo intuicyjnie. Zapraszamy serdecznie i dozobaczenia w Gabinetach Cryos!

REJESTRACJA
Zadzwoń
Nawiguj