al. Jana Kasprowicza 95, Wrocław
+48 511 363 013

Masaż klasyczny

MASAŻ KLASYCZNY WROCŁAW

Masaż klasyczny jest znany ludzkości od przeszło 3000 lat. Zapoczątkowany w Chinach, gdzie poza właściwościami relaksacyjnymi odkryte zostały jego właściwości lecznicze. To właśnie masaż klasyczny zapoczątkował wszystkie pochodne metody masażu. W naszym Centrum Krioterapii i Rehabilitacji masaż klasyczny wykonywany jest w dwóch wariantach – całościowo oraz częściowo. Dedykowany jest osobom zmagającym się z chorobami zwyrodnieniowymi i reumatycznymi, po urazach (skręceniach, stłuczeniach), pomaga w zapaleniu mięśni i bólach kręgosłupa. Stosowany jest również w celu poprawy przemiany materii i nerwobólach. Zapraszamy do gabinetu masażu w Cryos na masaż klasyczny wrocław

Zobacz jakie są najważniejsze zalety tego rodzaju masażu!
Masaż Relaksacyjny Wrocław

JAKIE SĄ ZALETY MASAŻU KLASYCZNEGO?

Masaż klasyczny ma bardzo szeroki zakres pozytywnych konsekwencji. Uaktywnia działanie układu limfatycznego oraz krwionośnego i dzięki temu zarówno tlen, jaki i substancje odżywcze trafiają do organizmu w zwiększonej ilości. Wpływa on również pozytywnie na układ nerwowy – może uspokoić lub pobudzić pacjenta, a przy tym usprawnia przesyłanie bodźców do mięśni.

Masaż klasyczny, jak już wspominaliśmy poprawia krążenie krwi, ale również wpływa na układ trawienny – znacznie przyspiesza wchłanianie substancji odżywczych i procesy przemiany materii. Ponadto usprawnia ruchomość stawów i wpływa pozytywnie na pracę mięśni – zwiększa elastyczność. Charakteryzuje się również pozytywnym wpływem na psychikę pacjenta – wspomaga wytwarzanie serotoniny i pełni również funkcję masażu relaksacyjnego. 
Masaż relaksacyjny we Wrocławiu

EFEKTY MASAŻU KLASYCZNEGO

Masaż klasyczny w dużym skrócie – najważniejsze efekty masażu klasycznego to:

  • uśmierzanie bólu, który spowodowany jest kontuzjami
  • wspomaga rehabilitację po wypadkach, kontuzjach i urazach
  • przyspiesza metabolizm, redukuje ilość tkanki tłuszczowej
  • wpływa korzystnie na krążenie i zapobiega powstawaniu zakrzepicy żył
  • pobudza układ limfatyczny do działania, dzięki temu ułatwia proces oczyszczania organizmu z toksyn

JAK WYGLĄDA MASAŻ KLASYCZNY?

Masaż może być przeprowadzony w sposób całościowy (obejmując wszystkie partie ciała), lub częściowo (skupiając się na jednej lub kilku partiach ciała, np. plecy, kark, nogi).

Istnieje wiele technik, jakimi można wykonywać masaż relaksacyjny. W każdym przypadku jednak chodzi o taki ich dobór, aby zapewnić maksymalne uczucie odprężenia pacjentowi.  Poniżej przedstawiamy przebieg standardowego masażu relaksacyjnego, w którym cały zabieg rozpoczyna się dosyć delikatnie, a następnie przybiera nieco na intensywności, aby pozbyć się napięcia mięśni. Dzięki płynnym i wolnym ruchom masażysta wprowadza pacjenta w stan relaksu.
1
Głaskanie

Jest to sam początek masażu relaksacyjnego, gdzie skóra pacjenta i mięśnie reagują dużo bardziej na każdy bodziec z zewnątrz. Ponieważ masaż ten ma na celu odprężenie, to rozpoczyna się go łagodnymi ruchami, aby stopniowo wprowadzić organizm w stan odprężenia.

2
Ugniatanie

Kolejnym etapem, kiedy skóra przyzwyczai się do dotyku jest ugniatanie w celu poprawy ukrwienia tkanek.

3
Delikatne rozcieranie

Delikatne ruchy, przypominające rozcieranie mają na celu zredukowanie obrzęków oraz złogów. Jest to jeden z najbardziej relaksujących etapów masażu. 

4
Oklepywanie

Oklepywanie w trakcie masażu ma na celu pobudzenie krążenia. Ten etap pojawia się pod koniec masażu relaksacyjnego nie bez przyczyny. Masaż jest bardzo rozluźniający i nie trudno o uczucie senności. Oklepywanie wpłynie pozytywnie na krążenie i pozwoli spokojnie wrócić do domu. 

5
Głaskanie

Na samym końcu również pojawia się masaż przypominający głaskanie. Chodzi o to, aby w sposób delikatny zakończyć masaż relaksacyjny. Dzięki temu efekty tego zabiegu będą dłużej odczuwalne.

ZAPYTAJ KONIECZNIE O INDYWIDUALNY PAKIET NA MASAŻ KLASYCZNY WROCŁAW!

DLA KOGO MASAŻ KLASYCZNY?

Z tego rodzaju masażu może korzystać absolutnie każdy, kto ma na taką formę odprężenia ochotę. Jest on jednak często polecany osobom, które miewają problemy takie jak:

Bezsenność
Życie w stresie
Nadpobudliwość
Napięcie mięśniowe

Kiedy nie powinno się korzystać z masażu klasycznego?

Przeciwwskazania do masażu klasycznego to m.in stany zapalne i alergiczne skóry, infekcja z gorączką, miażdżyca naczyń obwodowych, zapalenie żył oraz zakrzepica, choroby serca i hemofilia. Jeżeli pacjent ma żylaki – masaż nie ich nie obejmie. 

ZAREJESTRUJ SIĘ ON-LINE!

Na masaż klasyczny oraz inne zabiegi w naszym Centrum Medycznym Cryos możesz zarejestrować się za pośrednictwem naszej strony – bez konieczności kontaktu telefonicznego. 

Kliknij poniżej i w 3 prostych krokach umów wizytę w naszej placówce. Jeśli zostawisz nam swój numer telefonu podczas wypełniania podstawowych informacji, to otrzymasz przypomnienie o wizycie SMS-em! Cały proces rejestracji na zabieg nie zajmie więcej niż 5 minut, ponadto przebiega bardzo intuicyjnie. Zapraszamy serdecznie i dozobaczenia w Gabinetach Cryos! REJESTRACJA
Zadzwoń
Nawiguj