al. Jana Kasprowicza 95, Wrocław
+48 511 363 013

Masaże

Masaże we Wrocławiu

W naszym gabinecie rehabilitacji Cryos we Wrocławiu zespół wykwalifikowanych specjalistów (w tym lekarz ortopeda) zadba o Państwa zdrowie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Masaż relaksacyjny to najlepszy sposób na pozbycie się napięcia z organizmu, wyciszenie i odpoczynek. Masaż sportowy z kolei stanowi część naszej oferty z zakresu odnowy biologicznej adresowanej do osób żyjących aktywnie.

Proponujemy szereg zabiegów dopasowanych do rozmaitych potrzeb oraz upodobań. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfiką każdego z nich.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to zabieg o wielu zaletach. Jego głównym zadaniem jest pobudzenie układu nerwowego, mięśni, skóry i krążenia, aby zwalczały nagromadzony w organizmie stres.

Ponadto masaż relaksacyjny: • likwiduje napięcie mięśni, • pozytywnie wpływa na pracę serca, • poprawia krążenie i ciśnienie krwi, • pomaga się wyciszyć i wpływa na jakość snu. Jeżeli odczuwają Państwo uporczywe bóle głowy czy kręgosłupa, mają Państwo problemy ze spaniem to znak, że organizm wysyła sygnały. Zmęczony pracuje nieefektywnie, a w rezultacie podatny jest na poważniejsze schorzenia czy dolegliwości bólowe. Osłabiona koncentracja, a nawet depresja, groźne dla życia wysokie cieśnienie krwi — masaż relaksacyjny pomoże w walce z oznakami przemęczenia. Oddając się w ręce profesjonalisty mogą Państwo oczekiwać kilkudziesięciu minut w spokojnej, przyjaznej atmosferze, która sprzyja wyciszeniu i ukojeniu duszy oraz ciała. Świece, aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, ciepła pościel — masaż relaksacyjny odbywa się w sprzyjającym odpoczynkowi otoczeniu. Na ten całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny zabieg zapraszamy wszystkich bez względu na wiek czy płeć.

Masaż klasyczny

Chcą Państwo rozluźnić się po ciężkim tygodniu pracy? A może odczuwają Państwo niekomfortowe napięcie i bóle? Proponujemy masaż klasyczny — zabieg o kilku stopniach intensywności, który od lat cieszy się ogromną sympatią naszych Pacjentów.

Masaż klasyczny nie tylko odpręża, ale także wpływa na rozmaite sfery, poprawiając ogólny stan psychofizyczny pacjenta. Dotyka także zagadnień związanych z: • chorobami ortopedycznymi, • zaburzeniami neurologicznymi, • nieprawidłowościami u dzieci, • schorzeniami natury ginekologicznej, • szeregiem dolegliwości internistycznych. Masaż klasyczny w zależności od oczekiwań i wskazań może obejmować cale ciało lub tylko poszczególne partie. Redukuje bóle, dotlenia, odżywia tkanki i regeneruje mięśnie. Wśród pozostałych właściwości należy wskazać większą elastyczność oraz sprężystość mięśni, a nawet redukcję tkanki tłuszczowej, dzięki lepszej przemianie materii.

Masaż sportowy

Masaż sportowy to jeden z głównym elementów odnowy biologicznej dla osób, żyjących aktywnie. Do skorzystania z tej oferty zachęcamy nie tylko zawodowców, ale także amatorów, którzy chcą trenować zdrowo i bezpiecznie, bez ryzyka przeciążeń czy kontuzji. Masaż sportowy to także jedno z podstawowych narzędzi w walce z konsekwencjami, jakie może powodować podejmowanie aktywności fizycznej.

Praca ze sportowcem opiera się na indywidualnym podejściu — cała terapia dopasowywana jest do oczekiwań oraz potrzeb, a także etapów przygotowań. Masaż sportowy pomaga nie tylko w biomechanice ruchu, ale też zwiększa lub zmniejsza pobudliwość nerwową. Ten zabieg polecany jest także, aby zachować równowagę psychiczną i dobrą kondycję umysłu. Wpływa na samopoczucie sportowca, łagodzi stres związany ze startem czy presję. W przerwie między zawodami masaż sportowy dodatkowo działa relaksująco.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny, znany także jako masaż uciskowy, zalecany jest Pacjentom, którzy cierpią z powodu zastoju limfy czy obrzęków.

Dzięki poddaniu się profesjonalnemu zabiegowi dostają Państwo szansę na poprawę metabolizmu oraz usunięcie z organizmu nagromadzonych toksyn. Masaż limfatyczny ma wiele zalet: • poprawia krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie, • poprawia metabolizm, • pobudza układ limfatyczny, • przyspiesza oczyszczanie organizmu. Przepchnięcie zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych umożliwia napływ bogatej w tlen krwi tętniczej. To z kolei odczuwalnie poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego.

Masaż metodą tensegracji

Tensegracja zakłada harmonijny masaż czterech układów ludzkiego ciała, które składają się z mięśni, powięzi oraz więzadeł.

Odpowiednie oddziaływanie na te rozbudowane obszary: • pozytywnie wpływa na dysfunkcje układu ruchu, • przywraca lub trwale równoważy napięcie mięśni szkieletowych. Dzięki powyższym aspektom możliwe jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania całego układu ruchu człowieka. Skuteczność tensegracji potwierdzają liczne badania, które podkreślają, jak ważny dla osiągnięcia pożądanego efektu jest masaż nie tylko ogniska bólu, ale całego układu.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich wykonywany jest u Pacjentów, którzy cierpią z powodu zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym. Celem zabiegu jest rozluźnienie tkanek i poprawa ich przesuwalności względem siebie. Jeżeli zostały u Państwa rozpoznane schorzenia narządu ruchu wraz ze zmianami w obrębie układu mięśniowo-powięziowego zapraszamy do kontaktu z nami. Masaż głęboki pomoże znieść napięcia w rejonie mięśni i powięzi. Dzięki serii zabiegów odnotują Państwo poprawę samopoczucia oraz zwiększenie komfortu codziennego życia. Zalecamy masaż tkanek głębokich zwłaszcza u osób, które: • cierpią na choroby zwyrodnieniowe stawów, • mają ograniczoną ruchowość w wyniku przebytych urazów czy operacji, • cierpią z powodu fibromialgii, łokcia tenisisty lub golfisty, • chorują rwę kulszową czy zespół ciasnoty przedziału przedniego i podobne schorzenia.

Masaż gorącymi kamieniami

Już sama nazwa zabiegu pozwala wierzyć, że masaż gorącymi kamieniami zrelaksuje i odpręży nawet najbardziej zapracowanych czy spiętych.

Jest połączeniem kilku metod: • drenażu, • termoterapii, • akupresury, • aromaterapii. Dbamy o miłą atmosferę podczas zabiegu. Do jego wykonania wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości preparaty oraz kamienie bazaltowe. To one doskonale magazynują energię, która jest uwalniana podczas zabiegu, dzięki odpowiednim technikom masażu. Pacjent po masażu gorącymi kamieniami odzyskuje równowagę organizmu.

Terapia Manualna

To zabieg wspierający w leczeniu dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. W naszym centrum korzystamy wyłącznie z zaawansowanych, w pełni bezpiecznych oraz skutecznych technik manualnych i ćwiczeń terapeutycznych. Wiedza kliniczna, jaką dysponuje fizjoterapeuta pozwala na postawienie trafnej diagnozy i na jej podstawie opracowanie planu dalszej rehabilitacji.

Leczeniu podlegają: • stawy, • mięśnie, • nerwy. Wśród stosowanych przez nas technik są mobilizacje stawowe, manipulacje, masaż, rozciąganie mięśni i ćwiczenia specjalne.

Masaż antycellulitowy

Masaż modelujący sylwetkę oraz przeciwdziałający “pomarańczowej skórce” na udach. Ujędrnia ciało, redukuje cellulit oraz wspomaga zwalczanie tkanki tłuszczowej.  Zalecany osobom pragnącym wyszczuplić i wygładzić ciało. Poza efektem estetycznym, masaż ma również działanie zdrowotne. Pozwala na usunięcie toksyn z organizmu, przyspiesza przemianę materii.

Zadzwoń
Nawiguj