Kinesiology taping

Kinesiotaping, nazywane również dynamicznym plastrowaniem jest skutecznym narzędziem w walce z bólem, leczeniem obrzęków,  wspomaganiem stawów po urazach.

Kinesiotaping jest nieinwazyjną formą terapii, która działa nawet do 5 dni po aplikacji. Odpowiedni sposób naklejania plastrów zapewnia zwiększenie przestrzeni pomiędzy skórą właściwą, a powięzią. Dzięki temu usprawnione zostaje mikrokrążenie krwi i limfy przyspieszając wchłanianie siniaków, krwiaków oraz obrzęków. Dynamiczne plastrowanie znajduje również zastosowanie w urazach skrętnych, np. stawu skokowego, stabilizując miejsce urazowe.

Kinesiotaping

Metoda terapeutyczna znajdująca zastosowanie w neurologii, ortopedii i traumatologii, onkologii, ginekologii i położnictwie oraz w pediatrii.

Najczęściej wykorzystywany jest w terapii sportowców, ale od wielu lat również w fizjoterapii różnych schorzeń

UMÓW WIZYTĘ

Kinesiotaping jako metoda terapeutyczna

Kinesiotaping ze względu na szerokie zastosowanie
w różnych dziedzinach fizjoterapii może być dobrą metodą wspomagającą leczenie zarówno farmakologiczne, jak i usprawniające w wielu schorzeniach, a ze względu na swoje specyficzne
właściwości może być stosowany u dzieci, dorosłych, a także u kobiet w ciąży.

Metoda fizjoterapii 
od ponad 30 lat

Do terapii używa się specjalnych w 100% bawełnianych
dynamicznych plastrów pokrytych hipoalergicznym akrylowym klejem aktywowanym ciepłem, układającym się w warstwy o kształcie sinusoidalnym.

Zarezerwuj wizytę

Kinesiotaping
przeciwobrzękowy stawu kolanowego

Zabieg poprawia mikrokrążenie, poprzez ułatwiony przepływ chłonki w kierunku węzłów chłonnych. Pobudza regenerację uszkodzonej tkanki oraz przyspiesza wchłanianie obrzęków i krwiaków.

Kinesiotaping

w leczeniu
palucha koślawego
potocznie nazywanego ,,haluksem”

Najczęstszymi przyczynami ich powstania są:
genetyczne skłonności do zwyrodnień,
-choroby reumatologiczne,
– nieprawidłowe obciążanie stopy podczas poruszania się,
– nieodpowiednio dobrane obuwie.

Deformacja polega na przesunięciu głowy kości śródstopia poza fizjologiczny zakres oraz może powodować nachodzenie palucha na kolejne palce stopy. Powoduje to silne dolegliwości bólowe oraz przewlekły stan zapalny stawu.

W początkowej fazie warto wspomagać się leczeniem pod okiem fizjoterapeuty, aby nie doprowadzić do pogłębienia stanu zaawansowania koślawości
i uniknąć leczenia operacyjnego.

Skutecznym sposobem walki z haluksami jest kinesiotaping palucha, który centruje kość w stawie, pozwala zredukować obrzęk i stan zapalny, zmniejsza nacisk na podrażnione struktury łagodząc dolegliwości bólowe.

Zarezerwuj wizytę