Nasi specjaliści

Kim są nasi fizjoterapeuci? W czym się specjalizują? Jakie mają doświadczenie? Kiedy przyjmują?Wszystkie odpowiedzi znajdą Państwo poniżej.

mgr Mateusz Otta

fizjoterapia

Specjalizuje się głównie w rehabilitacji ortopedycznej, posiada ogromne doświadczenie w zakresie masażu, terapii manualnej, kinesiology tapingu oraz indywidualnym treningu prozdrowotnym (trening funkcjonalny).

W swojej pracy często wspomaga się terapią punktów spustowych, suchym igłowaniem oraz falą uderzeniową. Stawia na hiperindywidualizację podejścia do pacjenta, gdyż jak twierdzi każdy „przypadek” jest inny.

DoświadczenieUmów się na wizytę
mgr Angelika Stępień

fizjoterapia

Specjalizuje się w fizjoterapii sportowej oraz treningu funkcjonalnym.
W swojej pracy korzysta głównie z technik teraputycznych na tkankach miękkich, terapii powięziowej, a także igłoterapii, pinoterapii oraz kinesiologytapingu, by osiągnąć jak najlepszy efekt leczniczy u każdego pacjenta.
Ponadto warsztat pracy uzupełnia treningiem funkcjonalnym, skupia się na prewencji urazów i powrocie do aktywności fizycznej po urazach, kontuzjach.

DoświadczenieUmów się na wizytę

Lekarz ortopeda i fizjoterapeuta — nasz zespół

Wiemy, że zdrowie Twoje i Twoich bliskich to wartość naczelna. Dlatego rozumiemy, że szukając specjalisty jakim jest lekarz ortopeda czy fizjoterapeuta zależy Ci na osobie godnej zaufania, wykształconej, doświadczonej, która poprowadzi Cię przez cały proces leczenia.

W naszym centrum pracuje wykwalifikowany fizjoterapeuta oraz lekarz ortopeda traumatolog. To zespół, który wspiera Pacjenta od momentu postawienia trafnej diagnozy, przez opracowanie planu leczenia, aż po jego wdrożenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi specjalizacjami oraz cechami, które są tak ważne w wykonywaniu codziennych obowiązków.

mgr fizjoterapii

mgr Rafał Królak

Szczegółowe badania postawy i stóp prowadzone przez fizjoterapeutę.

Badam dzieci od pierwszych kroczków pod kątem wczesnego wykrywania wad postawy takimi jak płaskostopie, koślawość pięt, szpotawość kolan, koślawość kolan, plecy okrągłe, plecy płaskie, asymetrie, skoliozy.
Rodzicom tłumaczę na dziecku na czym polega wada postawy dziecka oraz jaki efekt chcemy osiągnąć poprzez wspólne działania terapeutyczne. Każdy dostaje instruktarz masaży, rozciągania,ćwiczeń wykonywanych w domu dostosowany do umiejętności dziecka i stopnia zaawansowania wady. Są to techniki fizjoterapeutyczne, zmodyfikowane w ten sposób, by każdy opiekun mógł sobie z nimi łatwo poradzić. Jeśli to konieczne oczywiście określamy rodzaj i częstotliwość terapii prowadzoną przez spcjalistów. Doradzam także jaki rodzaj obuwia lub zaopatrzenia korekcyjnego jest odpowiedni dla badanego dziecka. Jestem zawsze na bieżąco odnośnie nowości w terapii czy obuwia dziecięcego, biorę udział w targach, dużych imprezach dziecięcych oraz organizuje eventy dla sklepów dziecięcych, dzięki czemu mogłem przebadać już tysiące maluchów.
Do badania używam podoskopu, na którym możemy nie tylko obserwować odbicie stopy i prawidłowe jej wysklepienie, ale także możemy sprawdzić rozmieszczenie ciężaru ciała, czy jest ono symetryczny oraz czy dziecko obciąża bardziej przodostopie, czy pięty.

Ortopeda traumatolog

dr Jacek Redko

Specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z bogatym doświadczeniem zawodowym. Znany z indywidualnego podejścia do pacjenta oraz przyjaznego stosunku do pacjenta, co sprawia, że jest znanym specjalistą nie tylko na terenie Wrocławia. W ramach swojej praktyki wykonuje badanie diagnostyczne USG, aby postawić trafną diagnozę i szybko skierować na leczenie, które przyspiesza powrót do zdrowia i formy. Zgłaszającym się do niego pacjentom doradza w kwestii schorzeń i dolegliwości takich jak dysplazja stawu biodrowego, zapalenie kości, artroza, choroby zwyrodnieniowe, wady kręgosłupa i bóle kręgosłupa. Z jego specjalistycznych usług mogą korzystać też osoby, które borykają się z dyskopatią, osteoporozą i różnego rodzaju złamaniami kości.

Nasz Zespół
Rate this post