Masaż klasyczny

MASAŻ KLASYCZNY

Działanie centralne masażu
polega na pobudzeniu układu nerwowego. 

Za pomocą odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgowej układ nerwowy jest w stanie wpłynąć na wszystkie narządy i układy naszego organizmu.

Rejestracja ON-LINE

Masażysta
stosuje różne techniki w czasie masażu

wywołuje tarcie, podczas którego wytwarza się ciepło, które rozszerza naczynia krwionośne, przez co zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie do nich substancji odżywczych i równocześnie wydalając produkty przemiany materii.

Sprawdź OFERTĘ

Masaż klasyczny


wzmaga dopływ tlenu do komórek mięśniowych, w związku z czym szybciej usuwane są produkty rozpadu powstające w czasie pracy mięśni.

Wzrost przepływu krwi przez ciało wpływa korzystnie na pracę serca i nerek.Masaż klasyczny istotnie wpływa także na stan emocjonalny, redukuje napięcie i stres, co jest równie ważne i pomocne w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Klasyczny masaż

ma bogatą historię i wykazuje związki z wieloma korzystnymi efektami uzyskiwanymi w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa,

jak zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz stresu psychicznego, które w wielu przypadkach stanowią czynniki zwiększające prawdopodobieństwo pojawienia się dolegliwości bólowych.

Zarezerwuj wizytę

Masaż klasyczny

Podstawowym ogniwem przekazywania i odbioru bodźców masażu jest zmysł dotyku, który odgrywa dwojaką rolę. Dla terapeuty jest źródłem informacji o stanie czynnościowym tkanek. Umożliwia palpacyjną ocenę występowania różnorodnych zmian. Natomiast dla pacjenta stanowi źródło bodźców mechanicznych, polegających na odkształcaniu masowanych tkanek. Dlatego niedobór lub brak bodźców dotykowych może prowadzić do zaburzeń emocjonalnych i behawioralnych.