Masaż anty – cellulitowy

Cellulit to metaboliczny defekt skóry

powszechnie nazywany
„skórką pomarańczową” 

Występuje, jako guzkowata i nieregularna powierzchnia skóry, widoczna przy ucisku bądź w spoczynku, w zależności od nasilenia zmian. Zdarza się, że zmianom tym towarzyszy bolesność. Związany jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu krwionośnego i limfatycznego.

Rejestracja ON-LINE
PRZYCZYNY POWSTAWANIA CELLULITU

Istnieje wiele czynników, które wpływają na powstawanie nieestetycznych zgrubień i fałdów na skórze

Wśród nich znajdują się czynniki genetyczne, jak płeć – problem ten głównie dotyka kobiet, rasę – najczęściej występuje u kobiet rasy białej, rozkład tkanki tłuszczowej, typ biologiczny, liczbę, aktywność i czułość receptorów hormonalnych na adipocytach oraz skłonność do rozwoju angiopatii obwodowej czy też skłonność do występowania niewydolności krążenia.

Dołącz do nas! Sprawdź nasz profil na FaceBook’u

MASAŻ

oddziaływanie
dotykiem na tkanki 

Stanowi istotny element wykorzystywany zarówno w lecznictwie, jak i w kosmetologii. Wykorzystywany jest przy zabiegach pielęgnacyjnych, opóźniających proces starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz pozostałych części ciała.

Skuteczność masaży antycellulitowych

można wspomagać
innymi zabiegami kosmetologicznymi

Jednakże warto wiedzieć, iż walka z cellulitem powinna obejmować ten problem kompleksowo. Zalecane jest, aby terapia cellulitu była wielowymiarowa i obejmowała również styl życia. Stosowanie profesjonalnych metod redukcji cellulitu powinno być uzupełnione regularną pielęgnacją ciała w warunkach domowych, prowadzoną pod okiem specjalistów. Bowiem każdy z tych elementów będzie miał kluczowe znaczenie w terapii.

Sprawdź ofertę