Poznaj nasz zespół!

mgr fizjoterapii

mgr Rafał Królak

Szczegółowe badania postawy i stóp prowadzone przez fizjoterapeutę.

Badam dzieci od pierwszych kroczków pod kątem wczesnego wykrywania wad postawy takimi jak płaskostopie, koślawość pięt, szpotawość kolan, koślawość kolan, plecy okrągłe, plecy płaskie, asymetrie, skoliozy.
Rodzicom tłumaczę na dziecku na czym polega wada postawy dziecka oraz jaki efekt chcemy osiągnąć poprzez wspólne działania terapeutyczne. Każdy dostaje instruktarz masaży, rozciągania,ćwiczeń wykonywanych w domu dostosowany do umiejętności dziecka i stopnia zaawansowania wady. Są to techniki fizjoterapeutyczne, zmodyfikowane w ten sposób, by każdy opiekun mógł sobie z nimi łatwo poradzić. Jeśli to konieczne oczywiście określamy rodzaj i częstotliwość terapii prowadzoną przez spcjalistów. Doradzam także jaki rodzaj obuwia lub zaopatrzenia korekcyjnego jest odpowiedni dla badanego dziecka. Jestem zawsze na bieżąco odnośnie nowości w terapii czy obuwia dziecięcego, biorę udział w targach, dużych imprezach dziecięcych oraz organizuje eventy dla sklepów dziecięcych, dzięki czemu mogłem przebadać już tysiące maluchów.
Do badania używam podoskopu, na którym możemy nie tylko obserwować odbicie stopy i prawidłowe jej wysklepienie, ale także możemy sprawdzić rozmieszczenie ciężaru ciała, czy jest ono symetryczny oraz czy dziecko obciąża bardziej przodostopie, czy pięty.

Ortopeda traumatolog

dr Jacek Redko

Specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z bogatym doświadczeniem zawodowym. Znany z indywidualnego podejścia do pacjenta oraz przyjaznego stosunku do pacjenta, co sprawia, że jest znanym specjalistą nie tylko na terenie Wrocławia. W ramach swojej praktyki wykonuje badanie diagnostyczne USG, aby postawić trafną diagnozę i szybko skierować na leczenie, które przyspiesza powrót do zdrowia i formy. Zgłaszającym się do niego pacjentom doradza w kwestii schorzeń i dolegliwości takich jak dysplazja stawu biodrowego, zapalenie kości, artroza, choroby zwyrodnieniowe, wady kręgosłupa i bóle kręgosłupa. Z jego specjalistycznych usług mogą korzystać też osoby, które borykają się z dyskopatią, osteoporozą i różnego rodzaju złamaniami kości.