Fizykoterapia

FIZYKOTERAPIA to przede wszystkim

Jedna z dziedzin fizjoterapii, która w celach leczniczych wykorzystuje działanie czynników fizycznych.

Do zabiegów fizykoterapeutycznych można zaliczyć elektroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, leczenie ciepłem oraz zimnem, laseroterapię i hydroterapię.
Stosowane są miejscowo lub ogólnie.

Na czym polega fizykoterapia?

Jej główne działanie jest przeciwbólowe, przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne.
Fizykoterapia stymuluje układ odpornościowy i pobudza organizm do walki z różnymi stanami chorobowymi. Fizykoterapia pobudza procesy odnowy tkanek i gojenia, dlatego często wykorzystywana jest jako leczenie pomocnicze w różnorakich urazach,
w tym po urazach związanych z uprawianiem sportu.

Podstawą działania ultradźwięków są drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego.

Wykorzystywana w ortopedii, reumatologii czy chorobach wewnętrznych oraz w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego.

Laseroterapia stymuluje procesy lecznicze organizmu. To jedna z nowych, obecnie rozwijających się działów fizykoterapii.

Specjalista posługuje się różnymi typami prądów leczniczych, aby skutecznie leczyć objawowo stany zapalne oraz likwidować ból.

Dziś fizykoterapia

odgrywa ważną rolę w
diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji różnego typu schorzeń

Może być stosowana jako metoda wspomagająca lub główna terapia lecznicza. Aparaty, którymi przeprowadza się zabiegi fizykoterapeutyczne, pozwalają na precyzyjny dobór dawek i osiąganie zamierzonych efektów zdrowotnych.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Zabiegi fizykoterapeutyczne

wykonuje się w serii,
ponieważ tylko wtedy możliwe jest osiągnięcie poprawy stanu zdrowia

Dlatego też dobór odpowiedniej metody leczniczej oraz ilość i częstość zabiegów powinny być konsultowane z lekarzem i fizjoterapeutą w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta.

Sprawdź ofertę