Badania postawy i stóp u dzieci

W naszym gabinecie mogą Państwo skorzystać z badań dla najmłodszych, które mają za zadanie wykryć przede wszystkim błędy w postawie ciała dzieci, które są obecnie problemami funkcjonalnymi.

Wady postawy powstają latami – równie dużo czasu potrzeba, by się ich pozbyć. Ale jeśli zostaną wykryte w porę, można zatrzymać ich rozwój, a nawet cofnąć niekorzystne zmiany.

Dzieci, u których występują błędy postawy, a nie są poddawane ukierunkowanym ćwiczeniom i edukacji, mogą w konsekwencji wieloletnich codziennych złych nawyków ruchowych utrwalić te błędy w przyszłości. Może to się objawiać w postaci wad postawy ciała.

Młodych ludzi najczęściej dotykają wady kręgosłupa - plecy płaskie , plecy okrągłe, a także plecy wklęsłe, kiedy dziecko ma mocno wypięty brzuch oraz plecy wklęsło-okrągłe, gdy brzuch jest wysunięty nadmiernie do przodu, a plecy pochylone do przodu. Tak poważne schorzenia jak skolioza bądź kifoza rozwijają się u 1-2 proc. dzieci. Częstą wadą są także przypadłości w obrębie stóp.

 • Ocena kształtu stopy daje olbrzymią ilość informacji koniecznych w trakcie diagnozowania i leczenia następujących schorzeń:
  • płaskostopie podłużne i poprzeczne
  • stopa płasko-koślawa
  • stopa wydrążona
  • koślawość palucha
  • szpotowatość stóp i kolan

Celem badań oraz zajęć jest korekcja wad postawy zdiagnozowana u dziecka.
Zajęcia gimnastyki pozwolą dziecku zapoznać się z problemem, nauczyć prawidłowo wykonywać podstawowe ćwiczenia mające na celu wzmocnić mięśnie.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, gdyż jest ona naprawdę unikatowa na rynku, a dobro najmłodszych jest dla każdego rodzica najważniejsze.